שרו למלך: ערב שכולו לאופר • מיוחד | שלאגר.נטמשה לאופר חוגג 30 וכולם באים לעשות כבוד | צילומים: ברוך עזאגווי, שלאגר ניו יורק

שרו למלך: ערב שכולו לאופר • מיוחד
משה לאופר חוגג שלושים שנים מוסיקליות וכולם באים לעשות כבוד. די להביט ברשימת האמנים שבאו לעשות לו כבוד כדי להבין עד כמה הוא משמעותי בקריירה שלהם, ולמעשה – בחייהם. פריד ומב”ד, יידל, ליפא וגרטנר • מיוחד: גלריית ענק מרהיבה מאירוע מרהיב
כ”ב סיון ה’תש”ע | 6/4/2010
משה לאופר חוגג שלושים וכולם באים לעשות כבוד. די להביט ברשימת האמנים שבאו לעשות לו כבוד כדי להבין עד כמה הוא משמעותי בקריירה שלהם, ולמעשה – בחייהם. פריד ומב”ד, יוסי גרין ויידל, ליפא ושלומי גרטנר. מיוחד בשלאגר: גלריית ענק מרהיבה מאירוע מרהיב
יואב צור, בנימין גל | כתבי שלאגר בניו יורק
ניו יורק. ברוקלין קולג’. שלושים שנה. ארבע שעות.
קשה לתאר במילים מעמד כזה, אולי אחד ממעמדי השיא של המוזיקה החסידית בכל הזמנים. משה לאופר חוגג שלושים שנה של קריירה מוסיקלית מרשימה, וכולם באים לעשות כבוד. האיש שמחזיק על כתפיו את הלהיטים הגדולים שמתנגנים בכל חתונה יהודית, בכל בית יהודי.
די להביט ברשימת האמנים שבאו לעשות לו כבוד כדי להבין עד כמה הוא משמעותי בקריירה שלהם, ולמעשה – בחייהם. הזמרים מרדכי בן דוד ואברהם פריד. גדול המלחינים יוסי גרין הגיע אף הוא להצדיע לאיש שנתן לשירים שלו חמימות מיוחדת ואומנותית.
צעירים יותר בתעשייה שעבדו עם לאופר בעשור האחרון כמו יידל וורדיגר, ליפא שמעלצער ושלומי גרטנר גם היו שם.
יחידי הסגולה, שהצליחו לרכוש כרטיסים מבין הרבבות שרצו להיות נוכחים בערב, זכו לתוכנית בלתי נשכחת: מחרוזות שחוברו במיוחד לאירוע, לצד הלהיטים האחרונים והעכשווים מאלבומו האחרון של מב”ד, של ליפא ושל גרטנר.
רגע השיא נרשם שעה שכל הקהל פיזם יחד את ‘שירו למלך’ לקראת סיום האירוע. באותו רגע, קרא פריד לקהל לקום על רגליו ולהצדיע ללאופר. אכן, ‘שרו למלך’ המוסיקה החסידית.
צוות טים הפקות בראשות יוסי טיברג וגרשי מושקוביץ שוב הוכיחו את עצמם כשניצחו על ערב לעילא ולעילא.
ואם כבר בקרדיטים עסקינן, הרבה כבוד למנחם טוקר שיזם את הרעיון ועמד מאחוריו. אין ספק, מדובר באחת היוזמות המבריקות של העשור.
הפתגם אומר “תמונה שווה יותר מאלף מילים”. אז מה תגידו על גלריה של יותר מ-150 תמונות? אל תנסו לעשות את החשבון כמה מילים שווה הגלריה כולה.
את שרביט ההנחיה לקח נחום סגל. על הסאונד הופקד אלי לשינסקי (כמובן).
קטלוג יוקרתי הודפס לכבוד האירוע כשעליו ועל מסכי הענק, כמעט שכחנו, עשו הרבה כבוד לשלאגר כשלוגו האתר המוכר לכם היטב, מן הסתם, כיכב שם לא מעט.
תעשו כבוד לצלם שלאגר בניו יורק, ברוך עזאגווי שמגיש גלריה מרהיבה מאירוע מרהיב.
עוד בנושא: