דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
8.18.2019 | יום ראשון י"ז מנחם-אב ה'תשע"ט | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
עטיפת הפרוזבול - גם אתם שמתם לב שבדף שהוא מחזיק כתוב פרוזבום ?

להאזנה: הפרוזבול הפרטי של פרוזנסקי

מיכאל פרוזנסקי מוציא את האלבום החדש שלו לחנויות כבר בשבוע הבא. ובמערכת שלאגר החליטו להצדיע לפרוזנסקי על האומץ. בכל זאת לא בכל יום אנחנו מוצאים אלבום שעונה לשם ''פרוזבול''. אז באנו לפה כדי לחזק את פרוזנסקי וגם לתת לכם הסבר מה זה פרוזבול.

י' אלול ה'תשס"ז | 8/24/2007

מיכאל פרוזנסקי מוציא את האלבום החדש שלו לחנויות כבר בשבוע הבא. ובמערכת שלאגר החליטו להצדיע לפרוזנסקי על האומץ. בכל זאת לא בכל יום אנחנו מוצאים אלבום שעונה לשם "פרוזבול". אז באנו לפה כדי לחזק את פרוזנסקי וגם לתת לכם הסבר מה זה פרוזבול.

מכיל מספר לחנים מגוונים למערכת שלאגר נוגע כי לאלבום התגנב אפילו לחן ג'ז רגוע שהולחן ע''י יוסי גרין.

איצי וואלדנר חוזר שוב עם שיר מעניין שמזכיר את שנות השמונים וכנראה יתפוס את הקהל כזכור וואלדנר הלחין את השירים "מה מה מה" ו"אשת חיל" מאלבומו האחרון של שוואקי.

פרוזנסקי סיפר עוד למערכת על קליפ וידאו מושקע שיופיע באלבום. מסתבר שלהפתיע בקליפ בסוף האלבום נהיה כבר אקט אופנתי אצל הזמרים החוצניקים.

בעיקרון היה אמור להיות פה לינק לויקפדיה שיעסוק בערך פרוזבול, אך מאחר שבתגובה 4 מישהו השקיע ועשה העתק הדבק באופן מרשים. אז כל מה שנותר לנו הוא רק להפנות אתכם לשם.

להאזנה לדוגמיות האלבום לחץ על פליי.

 

  תגיות: יוסי גרין

34% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

1. KEEP UP YOUR GREAT WORK, Pruz!! (ל"ת)

Naftali | י' אלול ה'תשס"ז
2. אוקיי, אבל לא הסברתם מזה פרוזבול! (ל"ת)

שבוע טוב | י"א אלול ה'תשס"ז
3. למגיב 2- תחכה לשירו לו. בטח בעוד שבוע וחצי הם יעלו את ההסבר
שירו לו יא תותחים שכמוכם מת עליכם
ומבורך | י"א אלול ה'תשס"ז
4. ל2 (ולכולם) הנה לך ההסבר
על פי התורה, אחת מכל שבע שנים היא שנת שמיטה, ובה משתנים סדרי החיים. בין היתר, קובעת התורה כי בהגיע שנת השמיטה כל החובות נמחקים, ואין לגבות אותם:

"וזה דבר השמטה שמוט כל בעל משה ידו, אשר ישה ברעהו" (דברים טו, ב).
זוהי ההלכה שכונתה מאוחר יותר שמיטת כספים. התורה אף מזהירה במפורש את בעלי הממון, העתידים להלוות לאחיהם שלא להפוך את שמיטת הכספים לתירוץ כדי לא להלוות:

"השמר לך פן יהיה דבר עם לבבך בליעל לאמר: קרבה שנת השבע, שנת השמטה, ורעה עינך באחיך האביון, ולא תתן לו..." (דברים טו, ט).
עם זאת, בתקופת התנאים עוררה מצווה זו קושי משמעותי. בעלי הממון אכן נמנעו מלהלוות לעניים, ביודעם שכספם לא ישוב לאחר שנת השמיטה. הכלכלה עד תקופת בית שני התבססה במידה רבה על משקים חקלאיים שכל אחד דאג לפרנסת עצמו. החקלאי היה מגדל את כל מזונותיו וצרכיו בשביל הקיום הבסיסי של משפחתו. את החיטה היה זורע וממנה מפיק לחם, את העיזים היה חולב, ומהם מפיק חלב לשתייה וכו'. אולם בימי הבית השני, החשיבות של הכסף החלה לצבור תאוצה ומעמד הכלכלה הלך וגדל. האנשים החלו להתפרנס מהחלפה, מסחר ומשכורות שהתקבלו בכסף. שינוי זה הביא לכך שאדם שהיה מוותר על כספים שהלווה, עלול היה להיקלע לקשיים כלכליים גדולים. היה זה הלל הזקן, נשיא הסנהדרין באותה תקופה, שקבע את תקנת הפרוזבול, המאפשרת לקיים את ההלוואה, ולגבות אותה בכל זאת.

תוכן הפרוזבול
הפרוזבול הוא שטר נלווה לשטר ההלוואה המקורי, עליו נכתב נוסח קבוע:

"מוסר אני לכם איש פלוני ופלוני הדיינים שבמקום פלוני, שכל חוב שיש לי, שאגבנו כל זמן שארצה" (מסכת שביעית, פרק י, משנה ד).
אם השטר נחתם בפני בית דין, חותמים עליו הדיינים, אך ישנה אפשרות גם לכתוב אותו בפני עדים ובחתימתם.

שטר זה מעביר את שעבוד ההלוואה מן המלווה אל בית הדין. לאחר חתימה על פרוזבול הלווה נותר חייב לבית הדין, ועל החובות לבית הדין אין מצוות שמיטה חלה, מפני שנאמר- 'ברעהו', ובית הדין אינו רֵע פרטי אלא מוסד. נמצא, שמלווה האוחז בשטר יכול לטעון בפני בית דין על זכותו לגבות את חובו, גם בשמיטה ולאחריה.

זהו לא תצטרך לחכות ללמוד דברים מעניינים... שיהיה לך שבוע טוב
יאיר ברקוביץ | י"א אלול ה'תשס"ז
5. וזהו לשון הפרזבול
וזהו לשון הפרזבול.
במותב תלתא בי דינא כחדא הוינא ובא לפנינו ______________________ (פב"פ) ואמר לנו: "הן שנה זו היא שנת השביעית ויש לי חובות בשטר ובעל פה על איזה אנשים, והריני מוסר לכם פרוזבול ויהבית לכון במתנה קנין ד' אמות קרקע מארעא דאית לי ועל גביהון ארשית יתכון למגבי כל חובות דאית לי על אינשי, ומעתה תיהוו לי דייני ותגבוהו לי, ואם לא תגבוהו אתם מעתה כיון שמסרתי לכם פרוזבול זה הרי אני גובה כל חוב שיש לי עד היום אצל כל אדם כל זמן שארצה".
ואנחנו בי"ד שמענו דבריו ויפינו כוחו דלא תשמט ליה ויגבה כל חובותיו על ידי פרוזבול זה כתקנת הלל וחז"ל.

ובאעה"ח יום כ"ג לחדש אלול שנת תשס"ז פעיה"ק ירושלים
פרזבול, dovv2000@smile.net.il | י"ד אלול ה'תשס"ז
6. anon@yu.edu
HA!!! Pruzbomb! Pruzboom! lol!
Efi | י"ז אלול ה'תשס"ז
7. יש לי שאלה
אבל למה בצילום על העטיפה כתוב פרוזבוםםםםםם???
תנחום מבת עין | י"ח אלול ה'תשס"ז

 
ומי ניגש ל'כגוונא'? מיילך קאהן ופינצ'יק, פריד ומב״ד...
כל ה'גוונים' ב'כגוונא' אחד! כך חברו להם מיטב הלחנים והיצירות של קטע התפילה 'כגוונא' למחרוזת שבתית אחת, מבית היוצר של מקהלת מלכות בניצוחו של פנחס ביכלר
הרב שלמה טויסיג בסינגל חדש – "נאך אביסל"‎
עם סיום ימי בין-המצרים, משיק בעל המנגן הרב שלמה טויסיג סינגל חדש קצבי וסוחף "נאך אביסל" – המדבר על התקווה והאמונה שגם מתוך הגלות הקשה, צריך לשיר ולשמוח ומתוך זה נגאל בקרוב.
חנן בן ארי ואופשימחעס פתחו את הקיץ באמפי בת-ים‎
לפעמים שווה להיות בת-ימי. למשל, כדי ליהנות מהופעת פתיחת הקיץ השנתית באמפי בת-ים שפתחה רשמית את הופעות הקיץ ברחבי הארץ. על הבמה הופיעו בהופעה מלאה אלוף העולם חנן בן ארי, להקת אופשימחעס
אחרי 13 שנה: מענדי ווייס משיק אלבום
תחת השם ''אלע אלע'' (ובתרגום לעברית: כולם כולם) משיק זמר החתונות הוותיק מענדי ווייס את אלבום הבכורה שלו, שמסמל אחד לאחד את השם בו הוא מתפאר. האלבום כולל 12 רצועות מושקעות
הושק פרויקט ייחודי ''טביעת אצבע''
עם השקת האלבום ''טביעת אצבע'', מגיש נפתלי משה שניצלר את הרצועה התשיעית באלבום - ''כי יעקב'' - אותו מבצע גדול הזמר החסידי בני פרידמן.
צפו: 'טנור בשנים' - כשיוסל'ה ולאונרד כהן נפגשו על הבמה
שני הטנורים הגדולים במוזיקה היהודית, החזן יצחק מאיר הלפגוט וענק הזמר אוהד מושקוביץ חברו למופע ייחודי הנקרא 'טנור בשניים'. מיטב הקלאסיקות של המוזיקה היהודית, מכל הסגנונות
גרטנר שר, מונה ניצח ו'מלכות' השלימה את ההרמוניה!
שלוימי גרטנר, מקהלת מלכות בניצוחו של פנחס ביכלר ומונה רוזנבלום בקליפ חדש, חי ומרהיב. והפעם, המחרוזת האהובה 'הרחמן' שמתוך אלבומו האחרון של גרטנר.
חוזר אל הבמה: יוסף חיים שוואקי בסינגל חדש ׳חזור בך׳
לאחר שנתיים של שקט יחסי, משחרר הערב לראשונה יוסף חיים שוואקי סינגל חדש, סוחף ומרגש – "חזור בך" – אותו הלחין נח פלאי ועיבד יואלי דיקמן – על מילים הנוגעים לכל בן ישיבה בימי הנעורים וראוי שידע בעל פה