דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
2.21.2020 | יום ששי כ"ו שבט ה'תש"פ | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
שולי רנד. נקודת שפל | צילום: ישראל ברדוגו

''אין לנו כסף לקנות במכולת''

למרות ההצלחה האדירה של האלבום והמופע ''נקודה טובה'', מתברר שהשחקן-במאי-זמר שולי רנד ורעייתו מיכל נקלעו לחובות של שני מיליון שקלים, לפחות. מאור צור מ''זמן תל אביב'' נפגש עם אשתו של שולי לשיחת לב גלויה

כ"ו תמוז ה'תשס"ט | 7/18/2009

למרות ההצלחה האדירה של האלבום והמופע "נקודה טובה", מתברר שהשחקן-במאי-זמר שולי רנד ורעייתו מיכל נקלעו לחובות של שני מיליון שקלים, לפחות. בשיחה גלוית לב עם כתב "זמן תל אביב", בעקבות תביעה שהגיש נגדם משרד הכרטיסים "הדרן", מודה מיכל: "ניסינו להקים תאטרון יהודי והתרסקנו, אפילו האוכל שלנו מגיע מתרומות"

מאור צור | זמן תל-אביב

"אנחנו חיים בדירה של שני חדרים וחצי עם עוד עשרה אנשים, חייבים כסף למכולת, לירקן, לכולם. ככה זה כשאתה הולך אחרי החלום שלך". כך מגלה השחקנית מיכל רנד, רעייתו של השחקן, הבמאי והזמר שולי רנד, בעקבות תביעה שהגיש נגדם משרד הכרטיסים "הדרן".

בני הזוג רנד, שניהם חוזרים בתשובה, הסתבכו בשנים האחרונות בחובות כלכליים, ומיכל מעריכה אותם בשני מיליון שקלים. התביעות, היא מספרת, ממשיכות להגיע, החובות גדלים ומיכל זועקת בשמה ובשם בעלה: "אנחנו מתחננים שיבוא תורם שיעריך אותנו ויציל אותנו".

מיכל ושולי רנד.
מיכל ושולי רנד. צילום: יהונתן שאול

השיחה עם מיכל התקיימה בעקבות תביעה שהגיש השבוע משרד הכרטיסים התל-אביבי לבית משפט השלום בתל אביב יפו נגד בני הזוג על סכום של 28 אלף שקלים. לטענת המשרד, פנו אליו בני הזוג כדי שימכור, ישווק ויפיץ כרטיסים למופע גדול של שולי, שאמור להתקיים בתחילת אוגוסט באמפיתאטרון בקיסריה.

על פי כתב התביעה, סיכמו שני הצדדים על הסכם התקשרות, ולאחריו החל המשרד לפעול לפרסום המופע בכלי תקשורת שונים. כעבור זמן לא רב, כך לפי התביעה, התברר למנהלי משרד הכרטיסים באקראי כי בני הזוג רנד פנו למשרד כרטיסים מתחרה, והתקשרו עמו לצורך קידום המופע. "לאחר שפנו התובעים אל בני הזוג בניסיון לברר את הנושא", נכתב בכתב התביעה, "הם נענו כי מאחר שבני הזוג לא חתמו על הסכם ההתקשרות הם רשאים לעשות כרצונם". טרם הוגש כתב הגנה.

שולי רנד נחשב אחד האמנים המוערכים בארץ, גם לפני שחזר בתשובה בעשור הקודם וגם היום. הוא שיחק בתפקידים ראשיים בתאטרונים הגדולים ביותר, כתב וביים את הסרט המצליח "אושפיזין", ולאחרונה אף יצא באלבום ובמופע חדש מצליחים ביותר בשם "נקודה טובה".

דווקא כשרנד בשיאו האמנותי מתברר כי הוא ורעייתו שרויים בתסבוכת כלכלית רצינית. לא פעם נשלחו חוקרים פרטיים לברר את מצבם הכלכלי, ואף נפתחו נגדם תיקים בהוצאה לפועל. מיכל, האישה שאתו, טוענת שמצבם הכלכלי הנוכחי כזה קשה עד כי "אפילו האוכל שלנו מגיע מתרומות. אבל ברוך השם", היא מוסיפה, "יש הרבה אנשים בעלי חוב, רק שאנחנו מפורסמים, אז בגלל זה מכפישים את שמנו".

גם משרד הכרטיסים "הדרן", שטוען כי התחמקתם מהסיכום אתו, מכפיש אתכם?

"לא חתמנו אתו על שום חוזה. החלטנו לבסוף ללכת למשרד כרטיסים אחר, שמשך אותנו עם הצעה משלו. מה לעשות, אנחנו חסרי כול. אמרו לנו 'דיסקים לא משתלם', אמרו 'מופעים לא משתלם, צריך לעשות קיסריה כי שם יש כסף'. בכל פעם מושכים אותנו למקום אחר, מבטיחים לנו כסף-ואין כלום. גמרו אותנו. אני אפילו לא יודעת כמה אנחנו מרוויחים, אתה קולט? יש חברה שקנתה אותנו, וממנה אנחנו מקבלים משכורת. אין לנו מושג כמה אנחנו מרוויחים מכל הופעה כי אנחנו לא מקבלים דוחות".
 

שולי רנד בהופעה
שולי רנד בהופעה צילום: רענן כהן
מה זאת אומרת עובדים בחברה?

"בא אדם שאמר שהוא מוכן לקנות אותנו כי אנחנו לא יודעים לעבוד, ולכן כדאי שנעבוד בשבילו ונרוויח במשכורת. אז מה שאנחנו עושים, זה לא בשבילנו. הכול הולך למישהו אחר. אין לאנשים מושג באיזה מצב נפשי אנחנו".

ב-6 במרס השנה פורסם ב"זמן תל אביב" כי הוצאת הספרים "בית השוקן" הגישה נגד רנד תביעה על סכום של כ-(8 אלף שקלים. התביעה הוגשה גם נגד "שמים - תאטרון יהודי", שהקים רנד, ונגד עמותת "מוסדות חוט של חסד". הרקע לתביעה: טענת הוצאת הספרים כי רנד והעמותה חתמו על הסכם לרכישת זכות יוצרים על סיפורים של ש"י עגנון לצורך הצגות היחיד של רנד, אך שני הצ'קים שהעביר להם השחקן לא כובדו.

"אנחנו לא גונבים כסף", מגיבה מיכל רנד על הזכרת התביעה. "כמו כל בעל עסק, גם לנו יש עליות וירידות. היה לנו'תאטרון שמים', שבנינו בעשר אצבעות, מכרנו את הבית שלנו לטובתו, ועכשיו אנחנו מחוסרי בית עם המון תיקים. התרסקנו".

ויש כאלה שמנצלים את זה?

"מי שיכול לסחוט - סוחט. אנחנו על הרצפה, אז קל לדרוך עלינו. אני לא מתכוונת להסתיר את זה, אני לא מתביישת. אנחנו חברה בע"מ שחייבת כסף. אתה יודע מה זה אומר? שאנחנו יכולים להגיד'שלום ולהתראות', ולא תראו את הכסף. אנחנו מחזירים לאט-לאט. אנחנו נעמוד בזה, רק צריכים שמישהו יושיט לנו יד כי אנחנו כבר נשברים מבפנים".

אבל אתם ממשיכים להופיע, ושולי ממלא אולמות.

"מה זה ממשיך? אנחנו מופעים, אבל מקבלים משכורת, זה לא שלנו. זה של חברה שעשינו אתה הסכם, והיא רכשה את כל הזכויות שלנו. ויתרנו על הכול כי לא הייתה לנו בררה. במצב הקודם היינו ברווזים נייחים במטווח. אני גם לא יודעת מה הרווחים שהחברה שלנו לוקחת, אבל אין מה לעשות. אנחנו לא יכולים להתפנק".

מה קורה אתכם ביום-יום?

"אנחנו גרים עשרה איש בדירת שני חדרים וחצי. ממש על הפנים. את לימודי התורה של הבן שלי לא שילמתי כבר שמונה חודשים. אנחנו לא מצליחים להחזיק את עצמנו".

הסביבה לא עוזרת? גמ"חים וכדומה?


"תשמע, אנו חיים בקהילה שעוזרת הרבה, אבל זה קשה מאוד. להיות מפורסמים ונזקקים זה חתיכת שילוב מטורף". אפילו במכולת לא שילמתם? "אפילו במכולת..."

רנד מבקשת לנצל את ההזדמנות ולפנות למי שרק יכול לעזור לה ולבעלה לצאת מהמצוקה הכלכלית הקשה שלהם. "אנחנו צריכים מישהו שמאמין בנו, מישהו שיתרום", היא שבה ואומרת. "אף פעם לא קיבלנו עזרה. אתה יודע מה זה להחזיק תאטרון? זה מטורף) כולם מקבלים עשרות תקציבים, ורק אנחנו לא קיבלנו שום תקציב להחזיק את התאטרון. האידאולוגיה לוקחת אותנו למקומות שהורסים".

אתם מצטערים שהשקעתם בתאטרון?

"בדיעבד, אני מצטערת מאוד. היה לנו בית והוא הלך. כולם מנסים לרמוס אותנו, וזה ממש לא פייר".

למה שולי לא מדבר על הנושא?

"יש שיר במופע, לא בדיסק, בשם 'אושר', שם שולי מדבר על זה, על איזו בושה זה להיות בעל חוב לחזי הירקן ולבעל מכולת. בסך הכול ניסינו לעבוד ולעשות את מה שאנחנו מאמינים בו - תאטרון יהודי, זה הכול ".
 

  תגיות: ברדוגו - הופעה

24% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

1. לא רק הם חייבים!!
מה שקורה היום באומנות ובמוסיקה זה שחברות ההפקה לוקחות הכל לעצמם ולא משאירות כסף לאומנים. בושה לתרבות במדינת ישראל! אותו דבר קרה גם אצל עמיר בניון שהקים בעקבות כך חברת הפקה משלו :::
http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/613/407.html

אביתר | כ"ו תמוז ה'תשס"ט
2. בטח באחד ועל תפחד
השם רואה אותכם גם במצב הזה והוא מחכה שתפנו אילו ולא..............!!!!!!!!!!
פרזידנט | כ"ו תמוז ה'תשס"ט
4. וואי ...חבללל!!
לא חשבתי שכאלה מצליחנים חיים בכזו רמה?!?...
ריבונו של עולם אם נדבר גלויות... | כ"ו תמוז ה'תשס"ט
5. לדוד
מה אתה מדבר איתנו על שירים חסידיים צא מזה אני אוהב מזרחי ושמעתי את השיר עלה קטן ולא אהבתי
חסוי | כ"ז תמוז ה'תשס"ט
6. חבל,
הכל לטובה
הגיטריסט | כ"ז תמוז ה'תשס"ט
7. איך אני בדיוק יכול לתרום???
שלאגר, עשו טובה ותפרסמו טלפון שבאמצעותו אפשר לתרום כספית!!!!!
אני יתרום בעזה"ש!!!
נשר | כ"ז תמוז ה'תשס"ט
9. לנשר!!!
תפסיק להתיפייף!!!
הב!בה ימימה  | כ"ז תמוז ה'תשס"ט
10. הבובה ימימה מצחיקה
קוראת לעצמה "בובה" ואומרת לאחרים לא להתייפייף.. מוזרה
הילה. | כ"ח תמוז ה'תשס"ט
11. לשולי ומיכל
אולי כדאי שתפתחו באגרות קודש של הרבי שליט"א מלך המשיח ואני מבטיח שהרבי יעזור רק תדעו שהרבי עזר לאשים שהיו במצב שיותר גרוע ממכם אנשים שהיו מיואשים מהחיים וממה שיש אחרי , את האגרות קודש שבו בטח תפתחו אפשר לרכוש בחנויות או לפתוח בבית חב"ד הקרוב אליכם יחי המלך המשיח בשורות טובות
אחד שרוצה לעזור | כ"ח תמוז ה'תשס"ט
12. לאחד ההזוי מ-11:
תקשיב לי טוב! תפסיק לבלבל ת'מוח ולעשות צחוק מהרבי זי"ע, שמעת?!?!?!
הרבי לא חיי בגוף גשמי, הוא חי בגוף רוחני! הוא נשיא הדור! מלך המשיח!!!
אבל חיי??? ועוד להגיד 'שליט"א?!' תעשה לי טובה...
נכון שאני צודק שלאגר??? באתר כזה גנוב, לא צריכים להיכנס משוגעים...!!!
נשר | כ"ח תמוז ה'תשס"ט
13. לב!בה ימימה:
אני לא מתייפייף!!! אני ב=א=מ=ת רוצה לעזור...!!!
שולי רנד הוא אחד האנשים המדהימים שזכיתי להכיר! הקדב"ה מנקה לו את העבירות מפני שהוא חוזר בתשובה מעומק הלב!!! כמו שמסביק אדמה"ז בספר התניא הקדוש באריכות...
להילה: תודה!
נשר | כ"ח תמוז ה'תשס"ט
14. נשר מה הסיפור שלך? אתה חבדניק?
אם כן, למה אתה מעריץ זמר כמו גד אלבז?
מסוקרן | כ"ח תמוז ה'תשס"ט
15. לשולי יקירי
תחזיק חזק צדיק! ה' יעזרך
שלום | כ"ח תמוז ה'תשס"ט
16. שנון אתה נשר, הא??
מי אתה נשר??
הילה. | כ"ט תמוז ה'תשס"ט
17. להילה
מה קרה לכם היום??? בחייכם!
נשר זה נשר - והתפל זה תפל! מתי תקלטו...???
נשר | כ"ט תמוז ה'תשס"ט
18. לנשר
כנראה שאנחנו מסרבים לקלוט זאת.........
הילה. | כ"ט תמוז ה'תשס"ט
19. להילה
אני לא מבין מה את רוצה...
יום טוב:-)
נשר | א' מנחם-אב ה'תשס"ט
20. למסוקרן
מה איתך ואם הוא חבדניק מה יש הוא יכול להעריץ את גד אלבז כי הוא זמר מעולה
### | א' מנחם-אב ה'תשס"ט
21. לנשר והילה
יאלללה חפרתם!! (ומה הקשר בין יפיוף לשם שלי? עדין לא הבנתי.)
הב!בה ימימה  | א' מנחם-אב ה'תשס"ט
22. למסקרן
ראה תגובה 20
נשר | א' מנחם-אב ה'תשס"ט
23. לבובה ימימה
אני אפילו לא יתייחס...
נשר | א' מנחם-אב ה'תשס"ט
24. למיכל ושולי היקרים!
כנסו לשחקנים באושפיזין ושחקו אותם. אם שחקתם אותה מגניב למה שלא תצליחו לשחק אותה עכשיו ואז תרגישו שזה חלק מכם. תרגישו נהדר מבטיחה
סוזי | ט' אלול ה'תשס"ט

 
'אנה אלך' – נפתלי קמפה מפתיע עם אלבום חדש!
כשנה לאחר שכבש בסערה את עולם המוזיקה היהודית עם אלבום בכורה מופתי שזכה להצלחה חסרת תקדים, מוציא הזמר והיוצר נפתלי קמפה אלבום חדש ומיוחד בשם 'אנה אלך'
פריד וריבו בהופעת הספר תורה המהודר ביותר בעולם
תחת הכותרת "התורה היא של כולם" התקיים טקס הכנסת ספר התורה שלמעלה מ-150 אלף יהודים נטלו חלק בכתיבתו, בתחושת התרגשות של מצווה התכנסו כאלף איש לחגוג בשמחת התורה
שמחה פרידמן ואלי קליין בשיתוף פעולה ראשון
שמחה פרידמן משיק היום סינגל חדש, שביעי במספר, מתוך אלבום הבכורה שלו, המתקרב ובא. שם הסינגל הינו ''עוד יבוא היום'', והוא עוסק לא רק בציפיה לביאת המשיח, אלא גם מעביר מסר
''טראמפ'לה'' – האם זה הלהיט שיעצור את ההדחה של נשיא ארה''ב?
זה לא עוד גימיק אלא שיר מדליק במיוחד שכולו מוסר השכל מנשיא המעצמה הגדולה בעולם – אמריקה. בנצי טאבאק, כוכב זמר חסידי משחרר סינגל המוקדש לדונאלד ג'יי טראמפ, בו הוא רואה סמל ודוגמא למי שמתגבר על כל מכשול.
יונתן שינפלד בסינגל חדש 'מכוון גבוה'
הזמר והיוצר יונתן שינפלד בסינגל חדש בשם 'מכוון גבוה' שכתב והלחין בעצמו, להפקה המוזיקלית הצטרף גם דורון אלימלך. האזינו
קובי ברומר בסינגל חדש - 'נטיעות'
ימים ספורים לפני ט"ו בשבט מוציא הזמר קובי ברומר סינגל חדש בשם 'נטיעות'. את השיר הלחין קובי עצמו, על העיבוד אחראי אהרל'ה נחשוני שהעניק לשיר מעטפת מוזיקלית מקורית ומסקרנת, בהפקתו של דוד פדידה.
שלום ברנהולץ כפי שעוד לא הכרתם: ''אתה קרוב''!
לאחר ההצלחה הגדולה שנחל הסינגל המקורי הראשון ''הזמן של השמחה'' שיצא רק לפני תקופה קצרה וזכה להשמעות רבות בתחנות הרדיו, עושה ברנהולץ צעד נוסף בקריירה המוזיקלית