דואר אדום | קליק אחד ושלאגר אתר הבית
12.13.2019 | יום ששי ט"ו כסלו ה'תש"פ | ב"ה
 
- אלי הרצליך בעבודות על אלבומו השני עם יואלי דיקמן משה לאופר ואלי קליין ואיצי ברי

- יוסי גרין מסיים בימים אלה פרוייקטים שונים עם ׳שלמה שמחה׳ ומקהלת ׳יידיש נחת׳

- הפרוייקט הגדול של שלאגר יוצא לחנויות בארה״ב ובארץ ע״י חברת ניגון מוצאי תשעה באב.

- האלבום הישראלי של אברהם פריד ״כמה טוב שנפגשנו״ בחנויות מוצאי תשעה באב

- מיילך קאהן מוציא מיד לאחר תשעה באב את אלבומו הבכורה ׳יעדער איינער׳

- מוטי שטיינמץ בשלבי מיקסים סופים לאלבום הביכורים שלו. על העיבודים חתומים משה לאופר ויואלי דיקמן - תאריך השקה: נדחה לר״ח שבט

- יוני שלמה מסיים בימים אלה הקלטות לאלבומו החדש - פרטים בהמשך

- גדול המלחינים יוסי גרין התחיל לעבוד על ״התו העשירי״. פרטים יבואו

- הזמר צודיק גרינוואלד עובד במרץ על אלבומו השני, איתו ישיק קליפ וידאו מושקע. על ההפקה יוסי גרין


ראשי | חדשות | מוזיקה
צילום: ישראל ברדוגו

מה עשה גד אלבז ברחובות מאה שערים ביום המופע?

אם גם אתם סקרנים לדעת מה עשה גד אלבז ברחובות מאה שערים ביום המופע, למרות שהוא בכלל מרמלה וגר בחולון, בואו לקרוא את כתבתה של נטע סלע העיתונאית שוחרת הצדק ורודפת האייטם, שעשתה את הדרך לקיסריה והביאה את הכל על דף וארבעת אלפים מילה

כ"ח מנחם-אב ה'תשס"ח | 8/29/2008

אם גם אתם סקרנים לדעת מה עשה גד אלבז ברחובות מאה שערים ביום המופע, למרות שהוא בכלל גדל ברמלה וגר בחולון, בואו לקרוא את כתבתה המקיפה של נטע סלע העיתונאית שוחרת הצדק ורודפת האייטם, שעשתה את כל הדרך לקיסריה והביאה את הכל על דף וארבעת אלפים מילה
נטע סלע | ynet

שאיפותיו המגלומניות-משהו של גד אלבז לעמוד בשורה אחת עם גדולי האמנים המופיעים בהיכל הכבוד של קיסריה, התנפצו על רצפת המציאות הקרה. בניגוד לציפיות המארגנים, למופע הגיעו, בהערכה נדיבה, כ-2,500 איש (1,900 כרטיסים בתשלום, על פי מקורות יודעי דבר) שהותירו את הקופות עם 700-800 כרטיסים.

מאחורי הקלעים היה מי שהגדיר את המופע כ"נפילה", והעריך שאלבז ספג הפסד כספי גדול. המופע, שאמור היה להתחיל ב-19:30, החל רק כשעתיים וחצי מאוחר יותר, כנראה בהמתנה לבואו של הקהל. האמפי רחב הידיים, שאמנים כמו שלמה ארצי, ריטה ואחרים ממלאים אותו עד אפס מקום, נותר ריק למדי מצדדיו וביציעים העליונים. 

ניכר היה שהמופע סבל מכל הקלישאות האפשריות. מ"ערב טוב קיסריה" נלהב בתחילתו, פניה לקהל: "יש כאן צרפתים? בואו נשמע אתכם", ועד אפקטים של אש ותמרות עשן לשלהוב והעצמת האווירה. כדי שגם הקהל ידע כמה הוא גדול באמת, הוקרן במהלך הערב על מסכים משני צידי הבמה סרט תדמית ובו קטעי עיתונות - "אלבז משלהב אלפים בניו יורק" - וקטעי מופע מהם ניתן להבין שמדובר במגה-סטאר בהתהוות. לכך צורפה גם הסכמתו המפיק האמריקני של אלבז, רודי פרז, שהכריז שהוא יכול להיות ג'סטין טימבלייק, אם רק ירצה. 

במהלך המופע השתדל אלבז לשלהב את הקהל, שמצידו, נעתר בחיוב לבקשותיו. פעם אחת, בסוף המופע, הקהל עשה זאת ביוזמתו האישית - היה זה כשעובדיה חממה עלה לבמה וכולם שרו איתו את הלהיט "אנא בכוח".

לכל מכה יש שני צדדים

בקיץ שעבר הסיפור החם בשוק המוזיקה החסידית-יהודית היה קריאתם של הרבנים החרדים שלא להגיע למופעים מעורבים לגברים ונשים. הסנקציה החמורה הביאה את מרבית אמני המגזר לסור למרותם של הרבנים, גם אם בחריקת שיניים, אחרת הם עלולים היו להפסיד את כל עולמם. הזמר יעקב שוואקי אף התבקש להתחייב בכתב בפני הרב עובדיה יוסף כי יחדל לאלתר מהופעות בפני קהל מעורב, ובתמורה ניתן לו האישור להופיע בכנס שאירגנה תנועת ש"ס. 

גם על אלבז הופעלו לחצים מצד גורמים שונים בחצרות הרבנים לבטל את המופע, או לפחות לקיימו בהפרדה, אבל אלבז סירב בכל תוקף, כך על פי הדיווחים. לבסוף הוחלט להתעלם ממנו לחלוטין ואיש לא יצא בקריאה פומבית בשמו. ערב המופע העריך אחד ממקורביו של אלבז בשיחה עם ynet כי "אם המופע יצליח - זאת תהיה מכה קשה לרבנים". למכה, כך הסתבר אמש, יש שני צדדים. והפעם היא נחתה על אלבז.

פרסונה מתוכננת היטב

את עצמו משווק אלבז כזמר חרדי אבל מודרני, וגם כסוג של יהודה לוי של המגזר. הגימיק הזה, מסתבר, משרת אותו היטב והוא זוכה לפרסום נאה בתקשורת החילונית. אולם, נשאלת השאלה המתבקשת: האם אלבז הוא זמר חרדי מן השורה, או שמא החרדיות שלו קשורה בעיקר לאקט יחצ"ני?

ביום המופע הגיע אלבז לרחובה הראשי של שכונת גאולה בירושלים, למרות שהוא בכלל גדל ברמלה וגר בחולון, הרחק מהריכוזים החרדיים של בני ברק וירושלים, כשהוא מלווה בצוות צילום של ערוץ 2 לצורך הכנת כתבה על הזמר החרדי הראשון המופיע במעוז המיינסטרים של המוזיקה הישראלית. הכתבה עתידה להיות משודרת בליל שישי הקרוב במסגרת המהדורה המרכזית של הערוץ, ומיותר לציין שספק אם יהיו לכתבה צופים בקרב בני המגזר הרוכשים את תקליטיו.

אז מי אתה גד אלבז? מוכר באחת מחנויות המוזיקה בגאולה סיפק על שאלה זו תשובה מעט מסורבלת: "הוא נחשב חרדי, אבל אנשים לא רואים אותו כחרדי, אבל הוא עדיין חרדי כי הוא לובש כיפה שחורה".

עיתונאי חרדי אחר הודה שבקרב הציבור הרחב הוא לא ממש מוכר, אולי בקרב הציבור המסורתי יותר, ולגבי המופע בקיסריה אמר רק ש"לבני ישיבות זה בטח לא מתאים". מפיק מוזיקה בולט בשוק המוזיקה החסידית-יהודית, נענה אף הוא לאתגר, והציע ניתוח משלו: "מצד אחד המיינסטרים החרדי מתעלם ממנו לגמרי ולא סופרים אותו כזמר חרדי, אבל מצד שני ידעו שהחילונים לא ינהרו למופע בקיסריה כי קהל הלקוחות הטבעי שלו הם החרדים. הפרובוקציה על חשבון החרדיות היא הדרך שלו למתג את עצמו, ובציבור החרדי מתלהבים ממנו כי הוא אפילו לקח איזה מפיק אמריקני גדול".

אם כך, בקרב מי גד אלבז גדול ומצליח יותר? בסביבתו חלוקות על כך הדעות. חלק טוענים שבאמריקה יש לו אלפי ומיליוני מעריצים. אחרים דווקא מעריכים שבישראל הוא סופר-סטאר אמיתי. אלבז לחילונים. אלבז לחרדים. אלבז הולך על כל הקופה. אלבז להמונים.

ובכל זאת

למרות הכל, כמות האנשים שאלבז הביא לקיסריה הרחוקה מהריכוזים החרדיים בבני ברק ובירושלים הצליחה להרשים גורמים בשוק המוזיקה החסידית-יהודית. "להביא כמות כזאת של אנשים בתשלום - זה חסר תקדים במגזר", אמר אחד מהם.

מפיק מוזיקלי ברדיו קול-חי הוסיף כי "השוק החרדי פשוט קטן עליו, אין לו שם מספיק מקום אז הוא חייב לפרוץ למקומות אחרים, ומה שהוא רוצה זה להצליח וגם לקדש את הקדוש ברוך הוא בכל מקום שהוא נמצא". ואכן, גם במהלך המופע בקיסריה שמו של בורא עולם לא מש מפיו של אלבז, והקהל ענה אחריו פעם אחר פעם בהתלהבות "אמן!".  

במהלך המופע, עלה אביו של גד, בני אלבז, הידוע בעיקר כזמר הבית של ש"ס, לשיר עם בנו את שיר המאבק להוכחת חפותו של אריה דרעי - "הוא זכאי". בני אלבז לא שכח להודות למי שהביאם, אותו ואת בנו, עד הלום. "אני רוצה להגיד לכל התקשורת - הוא זכאי!", הצהיר האב.

בהמשך דבריו הסביר לתקשורת, וגם לקהל כמובן, למה הוא מתכוון: "בני, גד, זיכה היום את רבי עקיבא שסרקו אותו פה במקום הזה במסרקות של ברזל. אני מודה לקדוש ברוך הוא, שאת היום הזה אתה מקדש, וכולנו נקבל בזכותך עול מלכות שמיים". "אמן!", השיב הקהל בהתלהבות.

מה נותר להוסיף, גד אלבז? אמן! זיכית אותי צדיק.

 

  תגיות: ברדוגו - גד אלבז - יעקב שוואקי - ירושלים

10% אהבו
 
הסתר כל התגובות  

2. זה מה שקורה למי שהולך ראש בראש עם גדולי הדור וחוקי התורה (ל"ת)

מוט'קה בלוי וספרנוביץ' | כ"ח מנחם-אב ה'תשס"ח
3. גדי, תיהיה חזק גם אני עברתי את זה (ל"ת)

יוני כהנא גרופ | כ"ח מנחם-אב ה'תשס"ח
4. לידיעת כולם הכתבה תשודר בשבת!!!!!!!
דרך אגב אני לא חושב שהולך לו עם החרדים אלא עם החילונים שמתחזקים ועם חרדים שמתקלקלים!!!!!
רודני וייט | כ"ט מנחם-אב ה'תשס"ח
5. כמה שאתה צודק מס' 4 (ל"ת)

ללא שם | כ"ט מנחם-אב ה'תשס"ח
6. אמן יהי רצון!!!!!!!!!!!11
גד המלך זה ברור ומובן אם לא הבנתם את זה עד עכשיו אז חבל על הזמן הוא חיב לנצח חולה על אתגרים וכמובן שממנו כולם נהנים לא שוואקי ואשל ולא מכנה באומניים כי כולם על הפנים
ס"ב רשי תיבות של המעריצות, 2344 | ל' מנחם-אב ה'תשס"ח
7. כנסו דחוף
4 צודק לחלוטין ולכן לא היה לגד קהל כי כולם היו בכוכב נולד כזכור זה היה באותו ערב והמעריצים שלו הם מעריצים של כוכב נולד,
סתם אחד שחושב  | א' אלול ה'תשס"ח
8. גדוש המלך
תהיה חזק ותעשה עוד ועוד הופעות
גוס | א' אלול ה'תשס"ח
9. מי את נטע סלע?
קראתי כל מילה בכתבה. אכן בחורה שיודעת להתנסח. אבל כידוע, כדי להיות כתב טוב צריך להביא לקהל קצת לכלוך כדי לעורר תגובות.
כנראה זו המטרה של הנ"ל שמן הסתם לא הייתה באותה הופעה שאני הייתי.
גם אני לא חובבת מושבעת של הזמר. הוזמנתי להופעה והכרתי אולי שיר או שניים.
אבל לא יכולתי שלא להגיב על הקשקושים שנאמרו פה בשפה המתחנחנת. הייתה הופעה שלא הייתה מבישה את גדולי הזמרים. גד התגלה בעיניי כחיית במה. הבחור הצעיר הזה מוכשר בכמה רמות מזמרי המגזר ויודע לתת הופעה מרשימה וסוחפת.
אז נכון, האמפי לא היה מלא בכל מקומות הישיבה, אבל הוא היה מלא בקדושת שמיים וקידוש ה' בדרך הכי מקרבת ואמיתית שיש. נהנתי לראות ציבור לא דתי בקהל ונהנתי לראות את האפשרות של זוגות נשואים לשבת יחד. דבר שלא קורה אף פעם.
אלו מקצת המעלות של ערב כזה שיצאתי ממנו מוקסמת.
אז מי את נטע סלע? ומי שמך לעוות את המציאות?
במקרה עברתי פה | י"א אלול ה'תשס"ח
10. נטעע סלעע עללקק
תקשיביי לי טובב!! גד זה הדבר הכי מדהים בעניי ובעניי עוד כמהה אם את רוצה לבוא ולהתלכלך לכי תחפשי במקום אחרר
היה מופעע ממש יפה וולמי שלא מתאים שלא יסתכל עליו תפסיקו כבר לומר שהוא לא חרדי או שהוא מתאים רק למי שחוזר בתשובה או לחילונים שיעשה מה שהוא רוצה ויבחר בדרך שלו יאללהה חפרתם!
רצה לעשות מופע בקסריה אז הוא עשה ולא כי הוא חשב את עצמו כאחד הזמרים שמופיעים כי הוא רצה שזה יהיה משו גדול שיבוא הרבה אנשים ויתקבו בניהם
-א- | כ"א אלול ה'תשס"ח
11. נטע סלע
גם החילונים קלטו את הקטע של גד
את האמת גדי הוא ענק אבל חבל....

דוס | י"א תשרי ה'תשס"ט

 
האחים מרכוס הגיעו ל-16 שעות להופעת ענק
השנה, הזמרים המפורסמים בנצי ושמולי מרכוס מלהקת 8th Day הגיעו מקליפורניה ליום אחד בלבד, בכדי להצדיע ולשיר לקרוב לאלף ילדים עם צרכים מיוחדים ולמשפחותיהם וקהל הרחב בתיאטרון ירושלים.
טויטו בתמונות שיגרמו לכם לארוז מזוודה
מה רבו מעשיך ה': רגע אחרי שתיעד את חודש החגים בבית מדרשו של הרבי מליובאוויטש בניו יורק יחד עם אלפי החסידים, הצלם חיים טויטו קפץ לביקור קצר באמסטרדם
שמחה ליינר חוזר עם אלבום רביעי
בשונה מאלבומיו הקודמים הפעם באלבומו החדש - ''כל הכבוד'' קפץ שמחה ישר למים העמוקים ודאג לא רק לקטעי השירה באלבום אלא להפיק בעצמו את כל האלבום וכדי לעשות זאת בגדול
יונתן שינפלד בקליפ חדש : אהבת חינם
באווירת הימים מגישים יונתן שינפלד וכוכב הרשת שוקי סלומון קליפ חדש וממכר: אהבת חינם. את מילות השיר כתב שוקי סלומון, על הלחן אחראים סלומון ושינפלד שגם עיבד מוזיקלית.
סימפוניה של עוצמה בבנייני האומה‎
אלפים נטלו חלק במופע מרהיב שנערך אתמול בבנייני האומה, בו אירח ענק הזמר מלונדון שלוימי גרטנר שורת כוכבים נוצצת, הכוללת את יונתן רזאל, נפתלי קמפה, וארי היל בליווי תזמורת "המנגנים"